Archiv aktualit školní rok 2016/2017

KoduCup 2016

Úspěch našich programátorů v celostátním finále.

Umíte si představit zajímavé a poutavé dopoledne na Fakultě elektrotechniky a informatiky? Pokud ne, tak věřte, že v pátek 16. 12. 2016 takové skutečně bylo. V Pardubicích probíhalo celostátní finále programátorské soutěže KoduCup 2016. Z naší školy se nominovalo celkem 5 žáků. Vojtěch Pelikán a Karolína Navrátilová za 1. stupeň. Ve starší kategorii druhostupňových žáků si účast vybojovali Michal Maděra, Jakub Kolář a Erica Skalská.
Celá soutěž proběhla ve fantasticky přátelské atmosféře, kde si žáci vyměňovali zkušenosti, museli vytvořit program podle pekelně těžkého zadání, pochutnali si na pizze, zahráli si vloženou soutěž v sále na XBoxu a nakonec převzali ceny za svou programátorskou práci.

gallery

A jak to celé dopadlo? Slavili jsme úspěch! Jakub Kolář ve vložené soutěži ukázal, že neumí jen hry programovat, ale také hrát. Své xboxové Ferrari prohnal Prahou na krásném 2. místě.
Největší radost nám však udělala Karolína Navrátilová, která obsadila celkové 3. místo v kategorii mladších programátorů a vyhrála si tak nový smartphone.
Všem vítězům blahopřejeme a těšíme se na další ročník.

 


16.12.2016 | Mgr. Jakub Velecký