Archiv aktualit školní rok 2016/2017

Učíme se příkladem

Čtení pro Denisku... ve dnech 12. - 16.12.2016........

Toto vyprávění je  o malém děvčátku, které chce být v životě šťastné, veselé jako všechny děti. Deniska je veselá holčička, ráda si hraje venku, miluje zvířátka a přírodu, krásně maluje, chodí do hudebky, sportuje, ráda tvoří. Jako každá holčička se rádá hezky obléká.

Deniska je žákyní 4.B. V březnu letošního roku onemocněla zákeřnou nemocí, která jí neumožňuje navštěvovat pravidelně školu. Většinu času musí pobývat na onkologické klinice v Hradci Králové se svojí maminkou. Deniska je velká bojovnice, a tak všichni věříme , že spolu s rodiči a sestrou Terezkou zvládnou náročnou léčbu. Ta rodinu stojí nemalé úsilí, odříkání, ale také je náročná na finance. Škola se od počátku léčby zapojila do akce nadace Dobrý anděl a pravidelně přispívá na účet Denisky. Spolužáci a třídní učitelka L. Schafferová jsou v kontaktu s Deniskou, posílají jí psaní, dárky. Paní učitelka se s Deniskou učí prostřednictvím maminky.

Děti nezapomínají, když má Deniska svátek či narozeniny, nezapomínají ani na blížící se Vánoce a celá škola věří, že je rodina stráví společně.

Paní učitelka Zuzana Kořístková přišla s nápadem vystoupení pro děti mateřských a základních škol a připravila se svými osmáky pásmo nazvané Čtení pro Denisku. Samotná akce pak předčila ve všem naše očekávání. To, jak se toho uchopily učitelky mateřských škol, které svoje děti a jejich rodiče krůček po krůčku  vedly k pochopení, co je solidarita, dětské přátelství, vstřícnost. Semkly se do neuvěřitelného kruhu. Děti kreslily obrázky pro Denisku, posílaly jí dárky. Přispívaly nemalými částkami, které pomohou rodině zvládnout náročnou léčbu. Za to všem patří obrovské poděkování především paní učitelce Kořístkové a jejím žákům, že přišli s tak krásnou myšlenkou pomoci malému děvčátku. Vždyť nikdo z nás neví, kdy bude potřebovat také pomocnou ruku.

A my to na naší škole děti učíme příkladem a srdcem.

Na internetu je video o Čtení pro Denisku...   
Odkaz: 
https://m.youtube.com/watch?v=vMYRHW2_gxc

 

gallery

 


15.12.2016 | Mgr. Věra Hanusová