Aktuality

Úspěšní atleti

Výsledky obvodního kola Poháru Rozhlasu s Českou spořitelnou 2024

Ve středu 24. dubna 2024 proběhlo na svitavském stadionu obvodní kolo tradiční atletické soutěže školních družstev Pohár Rozhlasu. Soutěž vytváří a udržuje atletické tradice na školách a vede chlapce a děvčata k pravidelnému aktivnímu sportování. Naše škola se soutěže účastní každoročně. Letos jsme do soutěže vyslali 4 družstva. Počasí nám příliš nepřálo, závodníci museli vzdorovat nízkým teplotám. Zvládli to ale skvěle a pro naši školu vybojovali cenné kovy!

V kategorii mladších žákyň (6. – 7. třídy) naši školu reprezentovaly Tereza Blaževská (6.A), Veronika Jíšová (6.A), Lucie Hehlová (6.B), Nela Daňková (7.A), Adriana Jirásková (7.A), Kristýna Kašparová (7.A), Nella Musilová (7.A), Simona Paclíková (7.A), Andrea Vykoukalová (7.A) a Nicol Ilčíková (7.B). Skvělé výkony na soutěži předvedly Tereza Blaževská v běhu na 60 m (čas 09:43) a Andrea Vykoukalová v hodu míčkem (výkon 30,53). Pro svůj tým získala nejvíce bodů Simona Paclíková (běh na 60 m, štafeta 4 x 60 m, skok daleký). Družstvo mladších žákyň vybojovalo krásné 5. místo.

V kategorii mladších žáků (6. – 7. třídy) naši školu reprezentovali Jonáš Konopáč (6.A), Jakub Vařejka (6.A), Jindřich Vlasatý (6.A), František Kovářík (7.A), Michal Lužný (7.A), Tadeáš Podloucký (7.A), Patrick Špaček (7.A), Martin Klouček (7.B) a Adam Maivald (7.B). Parádní výkony předvedli Jindřich Vlasatý v běhu na 60 m (čas 09:29), František Kovářík v běhu na 60 m (čas 09:17) a skoku dalekém (výkon 3,85), Adam Maivald v běhu na 1000 m (čas 3:41.31), Martin Klouček v hodu míčkem (výkon 39,61), Michal Lužný ve skoku dalekém (výkon 3,90) a skoku vysokém (výkon 1,42) a Tadeáš Podloucký ve skoku vysokém (výkon 1,42). Pro svůj tým nejvíce bodů vybojoval Michal Lužný (štafeta 4 x 60 m, skok daleký, skok vysoký) a František Kovářík (běh na 60 m, štafeta 4 x 60 m, skok daleký). Družstvo mladších žáků zvítězilo!

V kategorii žákyň (8. – 9. třídy) naši školu reprezentovaly Pavla Motlová (8.A), Kamila Musilová (8.A), Nikola Ondrová (8.A), Vendula Švecová (8.A), Viktorie Zemanová (8.A), Veronika Schwarzkopfová (8.B), Dominika Havranová (9.B), Daryna Kruta (9.B), Anna Štůlová (9.B) a Amálie Pavlišová (9.B). Skvělými výkony se na soutěži pochlubily Viktorie Zemanová v běhu na 800 m (čas 3:13,23) a Amálie Pavlišová ve skoku dalekém (výkon 3,70). Nejvíce bodů pro svůj tým vybojovaly Viktorie Zemanová (běh na 800 m, štafeta 4 x 60 m, skok vysoký) a Pavla Motlová (vrh koulí, skok daleký). Družstvo žákyň obsadilo hezké 6. místo.

V kategorii žáků (8. – 9. třídy) naši školu reprezentovali Matěj Doležel (8.A), Vojtěch Franc (8.A), Petr Jan Němec (8.B), David Tříska (8.B), Martin Vašek (8.B), Jan Břeň (9.A), Jakub David (9.B) a David Krhoun (9.B). Skvělé výkony na soutěži předvedli Vojtěch Franc v běhu na 60 m (čas 08:76), David Krhoun v běhu na 60 m (08:01) a ve skoku dalekém (výkon 5,18), Petr Jan Němec v běhu na 1500 m (čas 6:02,43) a ve vrhu 4 kg koulí (výkon 11,26), Jan Břeň ve vrhu 4 kg koulí (výkon 10,16) a Jakub David ve skoku vysokém (výkon 1,58). Naše štafeta v běhu na 4 x 60 m ve složení Vojtěch Franc, Martin Vašek, Petr Jan Němec, David Krhoun zvítězila v čase 31:47. Družstvo žáků na soutěži vybojovalo 2. místo!

gallery

Všem našim atletům gratulujeme ke skvělým sportovním výkonům a děkujeme za vzornou reprezentaci školy!

Kompletní výsledky Poháru Rozhlasu naleznete na webových stránkách Českého atletického svazu zde: https://online.atletika.cz/vysledky/76257/0/2