Archiv aktualit školní rok 2016/2017

Jak se nám líbilo na exkurzi v Poličce a co jsme zažili?

28.1.2017 Velmi zdařilá akce!!! Naše třída tráví sobotu pohromadě....

       

Mamut, drcení obilí, předení, tkaní, práce s hlínou, výroba perel ze skla, pravěké zbraně i z následných období, dobové oblečení, a dokonce i ochutnávka slovanské kuchyně – to bylo zábavné a poučné odpoledne strávené v poličském muzeu. Na dobrodružnou výpravu do královského věnného města nás pozvala naše třídní učitelka Jana Hanusová. Do pravěku jsme cestovali vláčkem motoráčkem. Naše tlupa čítala 17 dětí a 8 dospělých. Mému synovci, který byl nejmladší, byly 3 roky, nejstaršímu účastníkovi 63 roků….                 

Vendula Klimentová

 

V sobotu jsme byli na vernisáži v muzeu v Poličce. Líblo se mi, že nám paní učitelka nabídla, že tam s námi bude. Bylo hezké, že jsme mohli vzít do ruky různé nástroje a vyzkoušet si, jak jsou těžké. Nejvíce se mi líbilo mlít obilí na kamenném mlýnku a tkát na tkalcovském stavu…         

  Aneta Maděrová

 

Dne 28. 1. 2017 jsme se někteří z naší třídy sešli na vlakovém nádraží ve Svitavách, ze kterého jsme jeli do Poličky. Tam nás čekala naše paní učitelka Jana Hanusová, která nás dovedla do muzea, kde byla výstava o pravěku. Mohli jsme si vyzkoušet oblečení, které se nosilo, jak se vrtala díra do kamene, výrobu hliněného nádobí, drcení obili na mouku. Mě nejvíce bavilo vyrobit si vlastní skleněný korálek. Cele odpoledne bylo strašně super a moc jsem si to užila. Na zpáteční cestě vlakem jsme si povídali o všem, co jsme viděli a zkusili….                                                                                  

Veronika Tučová

 

Výlet do Poličky a výstavu v muzeu jsem si moc užila. Jela jsem autem se svojí rodinou a kamarádkou Natkou. Mohli jsme si vzít do ruky různé nádoby, oštěpy, sekyrky, vyrobit skleněnou perlu…Byl tam samozřejmě i mamut, ale ne živý…                                                                                 

  Jaroslava Telcová

 

Věci v muzeu jsme si mohli osahat a vyzkoušet. Já s Jájou vrtala díru do kamene. Musím říct, že to bylo vážně těžké. Také jsme luštili slovanské písmo. Na další výstavu bych se určitě zase ráda podívala.                                                                                 

  Natálie Novotná

 

V muzeu byla spousta zajímavých věcí. Nejdřív jsem si šla vyrobit keramickou mísu. Také jsme si s kamarádkou Verčou vyzkoušely různá oblečení a pojmenovaly se. Já byla Hutatata a Verča Ruta. Zkoušela jsem si vyrobit perlu ze skla, tkala jsem, ochutnávala různé dobroty. S holkama jsme si vyprávěly, jak nás to strašně bavilo. Byl to super zážitek!!!                                                                                

   Lucka Hrušková

 

… Cesta vlakem byla super, povídali jsme si, vyfotili se. Na výstavu jsme přišli mezi prvními. Nejvíce mě bavilo vyrábění skleněných perel, ale i vše ostatní se mně zdálo hodně zajímavé. S holkama jsme se pobavily nad oblečením, které jsme si oblékly. Hodně jsem si to užila a doufám, že se co nejdříve zase naskytne nějaká možnost, jak strávit se třídou super odpoledne.                                          

Nikola Burešová

 

Cestou z nádraží do muzea jsem se toho hodně dozvěděla o Poličce. Velmi mě to zaujalo. V muzeu jsme byli první a mohli si v klidu všechno prohlédnout. Podle mě bylo nejlepší vyrábění perel, ale museli jsme dlouho čekat, než se na nás vyjde řada. To nebylo moc zábavné, ale za to čekání to stálo. Líbila se mi i perfektní napodobenina mamuta, různé zbraně, druhy obarvených látek a vlny. Také jsme ochutnávali. Mně nejvíce chutnalo jablko s medem a mrkev s povidlím. Cesta zpátky byla ještě lepší, protože jsme si ukazovali naše výrobky a probírali, co se nám líbilo. Výlet hodnotím 1* a těším se, až pojedeme na další báječný výlet jako byl tento.                                                                                         

Eva Peňázová

 

gallery


04.04.2017 |