Archiv aktualit školní rok 2016/2017

Lyžařský výcvik

Kouty nad Desnou

Letos se lyžařského výcviku zúčastnily obě 7. třídy, a to v termínu od 6. do 10.2. 2017. Odjížděli jsme v pondělí ráno do Koutů nad Desnou, kde bylo zajištěno ubytování v penzionu Sokolka. Po rozdělení na pokoje, vybalení zavazadel a obědě jsme se již v lyžákách a s lyžemi odebrali na vedlejší louku. Nebyla to sice upravená sjezdovka, ale potřebovali jsme jenom zjistit, jaké jsou lyžařské schopnosti našich 32 účastníků, aby mohli být rozděleni do 3 družstev ke svým instruktorům. I přes ztížené podmínky na této louce se již zde podařily některým lyžařům brilantní kousky, jako například otočka o 180° a jízda pozadu – a to vše na lyžích, bez pádu a zlomených končetin!            

Následující dny se již žáci zdokonalovali v lyžařských dovednostech na svahu pod vedením svých instruktorů, p.uč. Štulpové, Štaudové a Daševičové. Někteří se zlepšovali tak rychle, že již druhý den mohli přestoupit do družstva těch nejlepších. Nakonec i ti, kteří stáli na lyžích opravdu doslova poprvé, vyjeli bez problémů na vleku a zvládli krásné ladné obloučky z horního konce sjezdovky až dolů. Naštěstí jsme se obešli bez zranění na svahu a paní zdravotnice musela ošetřovat jen drobnosti. S obrovskou úlevou nad tím, že se nestalo nic vážného, jsme se v pátek v pořádku dopravili domů.

Velký dík patří nejen všem dospělákům za organizaci a zajištění hladkého průběhu lyžáku, ale i všem dětem, které byly letos opravdu velmi šikovné a hodné po celou dobu pobytu.

Květa Daševičová

 

 

před penzionem Sokolka

1.družstvo

 

2.družstvo

3.družstvo


22.02.2017 | Mgr. Květa Daševičová