Archiv aktualit školní rok 2016/2017

Úspěch v krajském kole FVTP

Naši programátoři jedou do Francie!

Ve dnech 16 a 17. března se v Pardubicích konalo krajské kolo soutěže Festival vědy a techniky pro mládež Pardubického kraje. Z naší školy se sem probojovaly dva projekty s programátorskou tématikou. First Aid Kit Adama Klusáka a Jiřího Náhlíka sice zaujal odborníky i věřejnost, ale na ocenění nedosáhl. Naproti tomu projekt Poznejme Kodu, který zpracovali Michal Maděra a Filip Kolář, získal hlavní cenu ve své kategorii a jeho autoři pojedou na týdenní studijní stáž do Francie. Blahopřejeme.

Letošní účast byla pro naši školu premiérová v tom, že jsme poprvé vyslali družstvo do robotické soutěže RoboRave. Tato první vlaštovka sice zatím úspěch se svým robotem nezaznamenala, ale chlapci pod vedením pana učitele Adámka, získali neocenitelné zkušenosti, informace a motivaci do své další práce.

Součástí vědeckotechnického, dvoudenního maratonu byla i prezentce technologických a vývojářských firem. Účastníci se tak mohli velice zblízka seznámit s virtuální realitou, s roboty hrajícími na hudební nástroj, s různými drony a dalšími technickými vymoženostmi. 

gallery


17.03.2017 | Mgr. Jakub Velecký